09
09 2019
157

1. (29.1.1.23) Se impozitează, oare, veniturile sub formă de dobînzi aferente depozitelor bancare primite de către agentul economic?

Dobânzile aferente depozitelor bancare se vor include în venitul brut al agentului economic și se vor impozita în modul general stabilit, potrivit art.18 lit. g) din Codul fiscal.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.