17
02 2021
114

(28.3.43) Reprezintă obiect al impunerii cu TVA procurarea de la subiecţii impozabili a proprietății gajate, proprietăţii ipotecate, proprietăţii sechestrate de la subiecţii impozabili?

În conformitate cu art.95 alin. (1) lit. f) din Codul fiscal, procurarea de la subiecţii impozabili a proprietăţii gajate, proprietăţii ipotecate, proprietăţii sechestrate, reprezintă obiect impozabil cu TVA. [Completare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea şi completarea unor acte legislative nr.171 din 19.12.2019, în vigoare de la data 01.01.2021]

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.