22
10 2021
122

6.15.6.1 Care este termenul de achitare și unde se achită taxa pentru parcaj?

Taxa pentru parcaj se achită de către subiecții impunerii conform condiţiilor stabilite de autoritatea administraţiei publice locale (Anexa la titlul VII din Codul fiscal). Taxa pentru parcaj poate fi achitată nemijlocit organului împuternicit de autoritatea administraţiei publice locale (art. 294 alin. (2) din Codul fiscal).


[Modificare operată în Baza generalizată a practicii fiscale în conformitate cu prevederile Hotărârii Curții Constituționale nr. 27 din 14.09.2021, în vigoare din 14.09.2021].

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.