06
07 2021
327

6.17.6.1 Cine sunt scutiţi de plata taxei pentru salubrizare?

Potrivit art. 295 lit. i) și j) din Codul fiscal, de plata taxei pentru salubrizare sunt scutiți:

  • proprietarii sau deținătorii bunurilor rechiziţionate în interes public, pe perioada rechiziţiei, conform legislaţiei;
  • subiecţii care desfăşoară activităţi conform cap. 103 din titlul II al Codului fiscal (persoane fizice care desfășoară activități în domeniul achizițiilor de produse de fitotehnie și/sau horticultură, și/sau de obiecte al regnului vegetal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.