10
09 2021
124

8.5.5.1 Cine calculează taxa pentru folosirea drumului public și/sau zonelor de protecţie a acestuia din afara perimetrului localităţilor pentru efectuarea lucrărilor de construcţie şi montaj?

Potrivit art. 356 alin. (1) din Codul fiscal, taxa pentru folosirea zonei de protecţie a drumurilor din afara perimetrului localităţilor pentru efectuarea lucrărilor de construcţie şi montaj se calculează de către organul abilitat al administraţiei publice centrale şi locale în administraţia căruia se află drumurile.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.