03
11 2016
695

Agenția turistică vinde bilete aeriene către persoane fizice. Cum se impozitează cu TVA livrarea acestora?

În conformitate cu art. 104 lit. a) din CF, serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional se impozitează la cota zero a TVA.

Așadar, serviciul de comercializare a biletelor aeriene oferit de către agenție, în cazul în care nu constituie parte a pachetului turistic, se impozitează cu TVA la cota zero, în conformitate cu prevederile art. 104 lit. a) din CF.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.