25
07 2018
2043

Bonusurile – cheltuieli deductibile?

În vederea susținerii loialității cumpărătorilor, la atingerea anumitor volumuri de vânzări pe parcursul unei luni calendaristice (trimestru, an), vânzătorul premiază cumpărătorul cu o sumă bănească sub formă de bonus calculat în expresie procentuală din volumul mărfurilor livrate pe parcursul perioadei corespunzătoare. Acest premiu bănesc (bonusul) se atribuie la cheltuieli deductibile în scopuri fiscale?
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

2 comentariu

avatar
Здравствуйте. Почему вы даете такой размытый ответ?! Из вашего ответа так и не понятно вычитаемы ли расходы в виде бонусов в целях налогообложения. Что значит через призму статьи 24?
avatar
Bună ziua, răspunsul Dvs este expediat în poșta electronică!
Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.