06
03 2014
3012

Care este cota impozitului, care urmează a fi aplicată asupra dividendelor achitate persoanelor fizice rezidente, în cazul în care acestea sunt aferente profitului nerepartizat al anului 2007?

În conformitate cu prevederile art. 901 alin. (31) din CF, persoanele specificate la art. 90 reţin şi achită la buget un impozit în mărime de:
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.