04
11 2016
1424

Cine trebuie se elibereze factura fiscală la serviciile prestate în cadrul comerțului electronic de către mandatar, în cadrul realizării contractului de mandat?

Livrările efectuate în cadrul realizării contractului de mandat în scopuri fiscale sunt reglementate de prevederile art. 106 din CF.

Potrivit art. 106 alin. (1) din CF, livrarea de mărfuri, servicii efectuată de către mandatar în numele mandantului constituie livrare efectuată de mandant.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.