04
08 2016
1326

Cu privire la înregistrarea facturii fiscale în RGEFF

Este obligat agentul economic să înregistreze în Registrul general electronic al facturilor fiscale (RGEFF) facturile fiscale eliberate cu semnul „minus”, ce depășesc mărimea stabilită la art. 1181 din Codul fiscal? Dar în cazul refacturării cheltuielilor compensate?

Conform art. 1181 alin. (1) din CF, factura fiscală eliberată se supune înregistrării obligatorii de către furnizorul subiect al impunerii cu T.V.A. în Registrul general electronic al facturilor fiscale
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.