28
06 2016
532

Despre calcularea proratei la livrarea pachetului turistic

La calcularea T.V.A. destinată trecerii în cont va fi necesară calcularea proratei, la livrarea pachetului turistic, conform prevederilor art. 102 pct. 3 din Codul fiscal?

În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (1) pct. 10) din CF, pachetele de servicii turistice sînt scutite de T.V.A. Totodată, în partea ce ține de serviciile ce nu constituie parte a pachetului turistic, comunicăm că acestea se impozitează cu T.V.A. pe principii generale.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.