25
05 2016
2206

Despre documente confirmative la deducerea cheltuielilor în scopuri fiscale pentru serviciile prestate

Apare obligația pentru entitate de a deține actul de predare-primire aferent serviciile prestate, în scopul utilizării ca document confirmativ la deducerea cheltuielilor în scopuri fiscale, dacă acesta deține documentul primar cu regim special factură/factură fiscală pentru serviciile prestate?

În conformitate cu prevederile art. 19 alin. (1) și (2) al Legii contabilității nr. 113-XVI din 27.04.2007, faptele economice se contabilizează în baza documentelor primare şi centralizatoare.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.