15
09 2016
664

Privind aplicarea TVA la energia electrică procurată de la agentul economic aflat în regiunea din partea stîngă a Nistrului care nu are relații cu sistemul bugetar al Republicii Moldova

Poate beneficia entitatea de scutire de TVA la energia electrică procurată de la agentul economic aflat în regiunea din partea stîngă a Nistrului care nu are relații fiscale cu sistemul bugetar al Republicii Moldova?

Conform prevederilor stabilite la art. 4 alin. (6) din Legea pentru punerea în aplicare a titlului III din CF nr. 1417-XIII din 17 decembrie 1997, se scutesc de TVA livrările de energie electrică achiziţionată şi furnizată operatorului reţelei de transport şi de sistem
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.