14
09 2016
348

Privind regimul fiscal aplicabil pentru acordarea serviciilor de transport al energiei electrice la export

Ce cotă a TVA urmează a se aplica pentru serviciile de transport al energiei electrice acordate de către operatorul rețelei electrice de transport și de sistem?

Potrivit prevederilor stabilite la art. 104 lit. a) din CF, la cota zero a TVA se impozitează, mărfurile, serviciile pentru export şi toate tipurile de transporturi internaţionale de mărfuri (inclusiv de expediţie) şi pasageri, serviciile de transport internaţional al gazelor naturale, precum şi serviciile operatorului aerodrom (aeroport)
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.