Întrebări și răspunsuri

icon Privind beneficierea de scutire personală şi scutire pentru persoana întreținută

În anul 2012, la serviciul de bază contribuabilul a beneficiat de scutirea personală şi de scutirea pentru persoana întreținută, care îşi făcea studiile cu frecvență la Universitatea Tehnică din mun. Chişinău. La finele anului persoana întreținută a fost angajată în cîmpul muncii, unde a beneficiat de scutirea personală pentru lunile lucrate şi de un venit în sumă de 4 500 lei. Se va păstra la contribuabilul dat pe tot parcursul anului 2012 toate scutirile solicitate la locul de muncă? Potrivit prevederilor art. 35 alin. (1) din Codul fiscal (în redacţia anului ...

author icon

Maia Caţel

author icon

Ala Pojoga

Monitorul fiscal FISC.md Nr.12 2013


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2738 vizualizări

Data publicării:

18 Martie /2013 11:25

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon