21
09 2016
1158

Urmează a fi eliberată factura fiscală în cazul transmiterii bunului în contul datoriei la efectuarea livrării impozabile cu TVA?

Potrivit prevederilor art. 20 alin. (1) lit. a) din Legea contabilității nr. 113-XVI din 27 aprilie 2007, în cazul înstrăinării activelor cu transmiterea dreptului de proprietate, cu excepția valorilor mobiliare, drept documente primare servesc formularele tipizate cu regim special.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.