06
03 2018
461

2. (6.2.2.6) Urmează a fi inclus în numărul mediu scriptic trimestrial al salariaților la taxa pentru amenajarea teritoriului persoana, care activează la întreprindere prin cumul?

Persoanele care prestează munca prin cumul (cumularzii externi) nu se includ în efectivul de salariaţi, ca urmare baza impozabilă pentru perioada gestionară se determină în funcţie de indicii numărului mediu scriptic pentru trimestrul gestionar (art. 288 alin. (10) și (101) din Codul fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.