19
05 2018
922

27. (7.5.7.3) Care este termenul de prezentare a dării de seamă fiscale la taxa pentru extragerea mineralelor utile?

Darea de seamă fiscală la taxa pentru extragerea mineralelor utile se prezintă trimestrial, pînă la data de 25 a lunii imediat următoare trimestrului de gestiune (art. 301 alin. (1) din Codul fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.