30
11 2020
847

(34.3.1) Urmează a fi sancţionat contribuabilul pentru efectuarea încasărilor băneşti în numerar în lipsa ECC?

În conformitate cu prevederile art. 254 alin. (1) din Codul fiscal nr. 1163/1997, efectuarea încasărilor băneşti în numerar în lipsa ECC în cazul în care actele normative în vigoare prevăd folosirea acestuia, se sancţionează cu amendă de la 5000 la 15000 de lei.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.