Întrebări și răspunsuri

37. (28.21.14) Are dreptul contribuabilul la deducerea sumei TVA în baza bonurilor fiscale?

Documentele, în baza cărora se permite deducerea TVA sunt enumerate în art.102 alin.(10) CF. Bonurile fiscale printre acestea nu sunt specificate. [Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea și completarea unor acte legislative nr.288 din 15.12.2017, în vigoare 01.01.2018].

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

734 vizualizări

Data publicării:

17 Martie /2018 08:37

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon