Întrebări și răspunsuri

45. (28.21.4) Se permite la deducere suma TVA pentru serviciile de comunicație fără a dispune de factura fiscală?

Nu, aceasta este o încălcare a art. 102 (10) din Codul fiscal. [Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea și completarea unor acte legislative nr.288 din 15.12.2017, în vigoare 01.01.2018].

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

748 vizualizări

Data publicării:

17 Martie /2018 08:45

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon