12
08 2017
164

5. (5.8.5) Sunt obligaţi contribuabilii, care sunt scutiți de plata impozitului pe bunurile imobiliare, să prezinte darea de seamă?

Calculul impozitului pe bunurile imobiliare (Forma BIJ 17), se prezintă de către contribuabilii – subiecți ai impunerii cu impozitul pe bunurile imobiliare pentru toate obiectele impunerii, inclusiv şi pentru cele care conform art. 283 şi 284 din Codul fiscal, se acordă scutire de la plata impozitului pe bunurile imobiliare.

Informația privind suma înlesnirilor, se reflectă în anexa nr. 2 la Calculul impozitului pe bunurile imobiliare (Forma BIJ 17), cu indicarea codului înlesnirii.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.