23
09 2020
135

(6.12.5.1) Care este termenul de achitare şi unde se achită taxa de la posesorii de câini?

  Termenul de achitare a taxei de la posesorii de câini este determinat conform condițiilor stabilite de autoritatea administraţiei publice locale, potrivit Anexei la Titlul VII Codul fiscal. 

       În conformitate cu prevederile art. 294 alin. (2) din Codul fiscal, taxa de la posesorii de câini poate fi achitată nemijlocit organului împuternicit de autoritatea administraţiei publice locale.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.