17
08 2017
378

8. (28.3.5) Cum se va aprecia locul livrării mărfurilor în cazul în care acestea nu sunt transmise sau transportate?

Potrivit prevederilor art.110 alin (1) din Codul fiscal, locul livrării mărfurilor se consideră locul de aflare a mărfurilor la momentul predării (transmiterii) sau la momentul trecerii lor în posesia cumpărătorului (beneficiarului). [Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul art. 110 alin. (1) din Codul fiscal]

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.