30
07 2019
2297

Informarea SFS în cazul transmiterii bunurilor la păstrare

Trebuie sau nu de informat Serviciul Fiscal de stat (SFS) în termen de 60 zile despre bunurile transmise la păstrare în temeiul unui contract de depozit?

Prin contract de depozit o parte (deponent) se obligă să predea pentru păstrare, pe o perioadă determinată sau nedeterminată, bunul mobil celeilalte părți (depozitar), iar depozitarul se obligă să păstreze bunul mobil şi să-l restituie la cerere (art. 1537 din Codul civil).
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.