10
08 2017
941

Privind aplicarea prevederilor art. 4 alin. (20/2) din Legea pentru punerea în aplicare a titlului III al Codului fiscal

Se aplică oare prevederile art. 4 alin. (202) din Legea pentru punerea în aplicare a titlului III al Codului fiscal și pentru perioada de după 2015 în ce privește neaplicarea TVA la importul grupurilor electrogene pentru energia eoliană cu capacitatea generatorului electric mai mare de 1 MW?

În conformitate cu prevederile art. 4 alin. (202) din Legea pentru punerea în aplicare a titlului III al Codului fiscal nr. 1417-XIII din 17 decembrie 1997, în perioada de până la 31 decembrie 2015 nu se aplică TVA la importul grupurilor electrogene pentru energia eoliană de la poziția tarifară ex. 8502 31 000 cu capacitatea generatorului electric mai mare de 1 MW.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.