26
03 2018
296

Regimul TVA la instalarea turbinei eoliene

Compania noastră intentionează să monteze pe teritoriul RM o (una) turbină eoliană. Putem beneficia de scutire de TVA, conform articolului 103, alineat (1) p.30 din Codul fiscal?


Potrivit art.103 alin.(1) p.30) CF, se scutesc de TVA fără drept de deducere lucrările de construcţie şi montaj al parcurilor eoliene şi al parcurilor fotovoltaice.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.