23
05 2018
887

1. (28.6.3.5) În arhiva conform Ordinului 260 din 16.05.2018

Care este modalitate de impozitare cu TVA a serviciilor acordate de brokerii de asigurări?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.