15
11 2018
176

1. (31.7.5) În cazul acordării tichetelor de masă, angajatorul este în drept să reducă salariul angajatului – beneficiar de tichete de masă?

Conform art. 3 alin. (1) din Legea nr. 166 din 21 septembrie 2017 cu privire la tichetele de masă, angajatorului îi este interzis la oferirea tichetelor de masă, să reducă salariul angajaţilor beneficiari de tichete de masă în scopul acoperirii cheltuielilor de acordare a tichetelor de masă salariaților.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.