15
08 2018
167

1. (6.6.5.3) Cum se calculează taxa pentru unităţile comerciale şi/sau de prestări servicii de către persoanele fizice, care desfășoară activităţii independente în afara piețelor autorizate?

În cazul în care persoanele fizice desfășoară activităţii independente în afara piețelor, create în condițiile art. 12 din Legea nr. 231 din 23.09.2010 cu privire la comerțul interior, taxa pentru unităţile comerciale şi/sau de prestări servicii se aplică de către acestea pe principii generale în conformitate cu prevederile titlului VII din Codul fiscal nr. 1163-XIII din 24.04.1997 (în vigoare din 01.01.2018).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.