03
08 2018
68

2. (28.1.31) Se transmite statutul de contribuabil al TVA la schimbarea formei juridice de organizare în cadrul reorganizării agentului economic, plătitor de TVA, în instituție publică?

Potrivit art. 4 alin. (208) din Legea pentru punerea în aplicare a titlului III nr.1417-XIII din 17 decembrie 1997, la schimbarea formei juridice de organizare în cadrul reorganizării agentului economic în instituţie publică, statutul de contribuabil al T.V.A. nu se transmite instituţiei publice.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.