23
05 2018
856

2. (28.6.3.4) Care este modalitate de impozitare cu TVA a serviciilor brokerilor de asigurare, inclusiv a comisionului pentru serviciile de asigurare a vieţii?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA fără drept de deducere operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.