26
10 2020
162

(28.27.11) Cum poate fi determinat statutul cumpărătorului (persoană fizică sau juridică) a serviciilor prestate prin intermediul rețelelor electronice de către agentul economic nerezident, care desfășoară activitate de întreprinzător fără deținerea formei organizatorico-juridice în Republica Moldova?

Statutul de persoană fizică sau juridică poate fi indicat de către beneficiarul serviciilor în cadrul completării datelor personale la înregistrarea acestuia pe portalul agentului economic nerezident sau în cadrul completării datelor în vederea încheierii acordului bilateral de prestare a serviciilor specificate în art.95 alin.(11) din Codul fiscal.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.