06
02 2018
166

34. (4.6.2.4) În cazul în care, de către subiecții responsabili nu au fost declarate prețurile maxime de vînzare cu amănuntul la țigarete, au dreptul agenții economici din domeniul comerțului angro și cu amănuntul să comercializeze țigaretele respective?

În conformitate cu art.1231 alin.(5) din Codul fiscal, se interzice vînzarea de către orice persoană a ţigaretelor pentru care nu au fost stabilite şi declarate preţuri maxime de vînzare cu amănuntul.

[Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea şi completarea unor acte legislative nr.288 din 15.12.2017, în vigoare de la data 01.01.2018].

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.