23
05 2018
867

4. (28.6.3.2) Reprezintă obiect al impunerii cu TVA, serviciile legate de asigurările obligatorii de asistenţă socială, serviciile legate de gestionarea fondurilor investiţionale şi fondurile nestatale calificate de pensii?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA fără drept de deducere operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.