23
05 2018
925

5. (28.6.3.1) Achitarea primelor de asigurare presupune calcularea TVA?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) lit. g) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA fără drept de deducere operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.