05
06 2018
389

6. (28.6.2.7) Reprezintă obiect al impunerii cu TVA serviciile de primire la păstrare şi transferare a valorilor de preţ?

Potrivit prevederilor art. 103 (1) pct. 12) lit. b) din Codul fiscal, serviciile de primire la păstrare şi transferare a valorilor de preţ sunt scutite de TVA fără drept de deducere

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.