12
08 2017
853

Referitor la reflectarea în anexa TVA LIVR la Declarația privind TVA a livrărilor efectuate fără eliberarea facturii fiscale

Se reflecta în anexa TVA LIVR la Declarația privind TVA volumele de livrări, efectuate cu respectarea prevederilor art. 117 alin. (3) din Codul fiscal, fără eliberarea facturii fiscale?

În conformitate cu prevederile art. 118 alin. (1) din CF, fiecare subiect impozabil este obligat să țină evidența întregului volum de mărfuri, servicii livrate și a valorilor materiale, serviciilor procurate.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.