10
07 2017
677

Reținerea impozitului pe venit din plățile efectuate la înstrăinarea mijloacelor de transport rutier

Cum se reține în anul 2017 impozitul pe venit din plățile efectuate în favoarea persoanei fizice de la înstrăinarea mijloacelor de transport rutier?

Prin Legea nr. 281 din 16 decembrie 2016 cu privire la modificarea şi completarea unor acte legislative, art. 90 din CF a fost completat cu prevederi care reglementează regimul de impozitare la sursa de plată a plăților efectuate în folosul persoanei fizice (care nu desfăşoară activitate de întreprinzător şi/sau profesională) pentru venitul obținut de la înstrăinarea mijloacelor de transport rutier.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.