28
07 2018
416

1. (28.6.4.40) Care vor fi obligaţiile privind TVA la primirea plăţii de arendă pentru arenda pămîntului?

Аrenda pămîntului, dreptul de livrare şi arendare a acestuia, cu excepţia plăţilor de comision aferente tranzacţiilor respective sunt scutite de TVA fără drept de deducere (art. 103 alin. (1) pct. 1) din Codul fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.