22
06 2017
1178

1. (5.9.2.2) Care persoane fizice-cetăţeni sunt scutite de impozitul pe bunurile imobiliare?

Potrivit prevederilor art. 283 alin. (1) din Codul fiscal, sunt scutite de impozitul pe bunurile imobiliare următoarele categorii de persoane fizice:
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.