07
11 2018
36

11. (8.3.6.2) Unde poate fi achitată taxa pentru folosirea drumurilor Republicii Moldova de către autovehiculele neînmatriculate în Republica Moldova (vinieta)?

Conform prevederilor art. 347 alin. (2) și alin. (3) din Codul fiscal , subiecţii impunerii achită taxa pentru folosirea drumurilor Republicii Moldova de către autovehiculele neînmatriculate în Republica Moldova (vinieta) la punctele desemnate de Ministerul Economiei şi Infrastructurii, în numerar şi/sau prin virament, în lei moldoveneşti sau în valută străină la cursul oficial al leului moldovenesc valabil în ziua efectuării plăţii. La achitarea vinietei se eliberează o confirmare care atestă plata taxei.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.