28
07 2018
247

2. (28.6.4.39) Cum urmează de a se aplica TVA la vînzarea lotului de pamînt pe care se găseşte un bun imobil?

Se scutesc de TVA fără drept de deducere livrarea pămîntului, arenda pămîntului, dreptul de livrare şi arendare cu excepţia plăţilor de comision aferente tranzacţiilor respective ( art. 103 alin. (1) pct. 1) din Codul fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.