05
06 2018
87

3. (28.6.2.10) Se aplică TVA pentru serviciile de atragere şi gestionare a imprumuturilor, depozitelor, hîrtiilor de valoare, de cesionare a creditelor?

Serviciile in cauză sunt scutite de TVA fără drept de deducere în conformitate cu prevederile art. 103 din CF.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.