28
07 2018
245

3. (28.6.4.38) Care este modalitatea de aplicare a TVA pentru serviciile medicale?

Serviciile medicale, cu excepţia celor cosmetice sunt scutite de TVA fără drept de deducere (art. 103 alin. (1) pct. 10) din Codul fiscal)

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.