14
03 2018
165

4. (28.3.5) Cum se va aprecia locul livrării mărfurilor în cazul în care acestea nu sunt expediate sau transportate?

Potrivit prevederilor art.110 alin (1) din Codul fiscal , în cazul în care mărfurile nu sînt expediate sau transportate, locul livrării mărfurilor se consideră locul aflării acestora la momentul la care este efectuată livrarea.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.