05
06 2018
178

5. (28.6.2.9) Care este modalitatea de aplicare a TVA pentru acordarea serviciilor de decontări de casă, în special pentru primirea plăţilor de la persoane fizice în baza contractului de agent încheiat cu instituţia bancară?

Serviciile în cauză sunt scutite de TVA fără drept de deducere potrivit prevederilor art. 103 (1) pct. 12) din Codul fiscal.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.