01
03 2018
257

7. (28.4.5) Care cotă a TVA se va aplica pentru operaţiunile de export, care potrivit Titlului III din Codul fiscal reprezinte livrări scutite de TVA?

Arhivă:

Livrările scutite de TVA sunt enumerate la art. 103 din Codul fiscal. În cazul în care, acestea vor fi destinate pentru export, livrările în cauză vor fi impozitate cu TVA la cota zero în conformitate cu prevederile art. 104 lit. a) din Codul fiscal.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.