05
06 2018
90

7. (28.6.2.3) Reprezintă obiect al impunerii cu TVA operaţiunile de cliring, serviciile de inregistrare şi de evidenţă a conturilor de depozit pe piaţa valorilor mobiliare?

Serviciile enumerate potrivit pct. 12) din art. 103 alin. (1) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA fără drept de deducere

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.