Întrebări și răspunsuri

icon Cu privire la dreptul persoanei fizice la restituirea impozitului pe venit achitat/reținut în plus

Cum poate o persoană fizică să depună cererea privind restituirea impozitului pe venit achitat/reținut în plus și să beneficieze de dreptul la restituirea impozitului pe venit achitat/reținut în plus dacă aceasta a plecat de urgență la tratament medical peste hotarele Republicii Moldova? În conformitate cu prevederile art. 176 alin. (1) din CF, cu excepţia cazurilor când legislaţia fiscală prevede altfel, restituirea sumei plătite în plus şi a sumei care, conform legislaţiei fiscale, urmează a fi restituită contribuabilului se face în modul şi în termenele stabilit...

author icon

Daniela Gulea

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1317 vizualizări

Data publicării:

21 Decembrie /2017 08:37

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon